Bahadır Çapar | © anadoludabalikcilik.com

Anket sorularının kopyalanması ve değiştirilerek izin alınmaksızın kullanılması kesinlikle yasal değildir. Aksi yöndeki uygulamaların, uygulayıcılarına dönük ciddi yasal sonuçlar doğuracağı bilinmelidir.

     “Anadolu’da Balıkçılık” isimli bu proje, balıkçılık genellemesi içerisinde fiilen rekreasyonel olta balıkçılığıyla ilgilenen bireylere dönük kapsamlı ve öncü bir tematik kamu çalışmasıdır. Uzun bir uğraş sonunda hazırlanarak elektronik ortamda yayınlanan bu özgün anket aracılığıyla 'olta balıkçısı'nın ve 'olta balıkçılığı'nın ülkemizdeki güncel durumunun belirlenmesi amaçlanmıştır. Bu yüzden kendisini olta balıkçısı olarak tanımlayan herkesin bu amacın gerçekleştirilmesine katkı sağlamak adına anketlere samimiyetle katılması ümit edilmektedir. Anketin olabildiğince çok sayıda olta balıkçısına ulaştırılarak katılımcı sayısının ve dolayısı ile toplanan verilerin güven aralığını artırabilmek için bu sayfanın web adresini (www.anadoludabalikcilik.com/anket_ab01.html) olta balıkçılığıyla ilgili olan her türlü sosyal medya ortamında paylaşmak serbesttir. Her katılımcımızdan bu şekilde gönüllü bir yayım/duyuru desteği bekliyoruz.

     Anketinizi kaydederek daha sonra devam etmek üzere dilediğiniz soruda bırakabilirsiniz.
     Belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı ve parolayla kaydedilecek olan ankete daha sonra tekrar ulaşarak bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Kayıt esnasında eğer bir e-posta hesabı da belirtirseniz henüz tamamlanmamış bu anketinizdeki emeğinizin heba olmaması için sistem tarafından otomatik olarak gönderilecek hatırlatma iletileri ile yarım bıraktığınız anketiniz size hatırlatılacaktır.
     Anketini kayıt esnasında e-posta bildiriminde bulunan ve sonrasında anketini eksiksiz şekilde tamamlayan katılımcılar arasında yapılacak çekilişle 30 Anadolu balıkçısına destekçilerimiz tarafından sağlanan ve hepsi balıkçılıkla ilgili olan sürpriz hediyeler gönderilecektir. Yapılan çekilişler ve hediye kazanan katılımcı e-postaları bu sayfalarda ayrıca duyurulacaktır.

  > Önceden kaydettiğim anketi nasıl tekrar açacağımı bana göster!
     (Görsel kılavuzu görüntüleyin)

     Önceden kaydettiğiniz tamamlanmamış anketi yeniden açarak devam etmek için önce aşağıdaki alanda görülen kelime doğrulamasını yapmalı, ardından “kaydedilmiş anketi yükle” ifadesine tıklamalısınız. Yarım anketinizi kaydederken belirlediğiniz kullanıcı adı ve parolasını girdiğinizde anketiniz bıraktığınız son sorudan itibaren başlayacak şekilde yeniden yüklenecektir. Tekrar kayıt ederek dilediğiniz yerde yine ara verebilir birkaç oturumun sonunda anketinizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki; ticari kaygılardan uzak bilimsel bir anlayışla ulusal ölçekte hayata geçirilen bu proje, sizler gibi olta balıkçılığına gönül vermiş bireylerin eksiksiz katılımına ve gönüllü desteğine bel bağlamıştır.
ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAT!


     Yukarıdaki bağlantının açacağı anket sayfasının sağ üst kısmındaki “anketi kayıt et” ifadesine tıklayarak daha sonra devam etmek üzere anketinizi dilediğiniz soruda bırakabilirsiniz. Kayıt esnasında eğer bir e-posta hesabı da belirtirseniz henüz tamamlanmamış anketinizdeki emeğinizin heba olmaması için sistem otomatik olarak size yarım kalan anketinizi hatırlatacak bir e-posta iletisi gönderecektir. Lütfen kayıt ederek bıraktığınız anketlerinizi tamamlamak üzere araya fazla zaman koymadan yeniden dönerek anketinizi tamamlamaya özen gösterin. Zira yarım bırakılan anketler bu projeye ve amacına herhangi bir katkı sağlamayacaktır.
"Anadolu'da Balıkçılık", balıkçılılara ve balıkçılığa odaklı tematik bir kamu araştırmasıdır. Site içeriğinin ve siteye bağlı sayfalarla duyurulan anketlerin adres paylaşımı serbesttir. Ancak anketlerin kopyalanması ve değiştirilerek izin alınmaksızın kullanılması yasal değildir.
Her hakkı saklıdır ©2017 | www.anadoludabalikcilik.com
 
 
  Bu deneysel kamu araştırması,
SÜBAÇAD | Sürdürülebilir Balıkçılık ve
Çevre Araştırmaları Derneği tarafından desteklenmektedir.
Toplam ziyaret sayısı: CAPAR trafik