Bahadır Çapar | © anadoludabalikcilik.com
Bahadır Çapar | © anadoludabalikcilik.com
     Ölçeği ve etkinlik düzeyi ne olursa olsun balıkçılıkla ilintili her kişi ve kurumun balıkçılığımıza fayda üretme çabasıyla yürütülen bu çalışmanın sonuçlarını en az bizler kadar önemsediğine inanıyor, “Anadolu’da Balıkçılık” anketlerine hem katılımını hem de desteğini bekliyoruz.

proje yürütücüsü
Bahadır Çapar
profesyonel olta balıkçısı
tematik yazar ve ressam


bilgi@anadoludabalikcilik.com

"Anadolu'da Balıkçılık," projesini desteklemek isteyen kişi, kurum ve dernekler yukarıdaki posta adresi üzerinden proje yürütücüsü ile iletişime geçebilirler.

    Bahadır Çapar kimdir?
     Kaynak niteliği ile 2006 yılında Türkiye'nin en büyük tematik platformlarından birini oltaciyiz.biz alan adı altında tesis eden Bahadır Çapar, bu süreçte sergilediği (2006-2010) özgün, örnek ve prensipli içerik yönetimi ile dönemdaşı benzer yayımlara ve yayımcılara model oluşturmuş, kaleme aldığı yüzlerce makale ve paylaştığı özgün öğretileri ile de olta balıkçılığına odaklı rekreasyonistlerin bugün bile yakından takip ederek uygulayıcısı olmaya gayret ettiği birçok öncül aksiyon ortaya koymuştur. Olta balıkçılığı temalı birkaç kitabın da yazarı olan Bahadır, yayın ve yapımları aracılığı ile yıllardır sürdürülebilirlik merkezli yüksek bir çevre bilincinin yaygınlaşmasını hedefleyerek kurumsal amaçlarını ve faaliyetlerini aynı hedefe dönük belirlemiş olan Sürdürülebilir Balıkçılık ve Çevre Araştırmaları Derneği'nin kuruluşunda da 'kurucu başkan' sıfatı ile rol oynamıştır.

     30 yılı aşkın süredir verdiği sürekli bir gayret ve duyumsadığı tükenmez bir hevesin sonunda profesyonelleştiği oltacılık'ın Anadolu coğrafyasında hak ettiği değeri bulması ve oltacı'nın da yüksek farkındalıkları ile salt balık avcısı olmaktan kurtularak bu değeri kavramış bireylere dönüşebilmesi için münferit çalışmalarına devam eden Bahadır, Akdeniz'in doğu kıyıları başta olmak üzere erişebildiği tüm maviliklerde kürek çekip balık yakalamaya ve Çukurova'da yaşlanmaya devam etmektedir.


(Daha detaylı bilgi için bahadircapar.com ve subacad.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz)
"Anadolu'da Balıkçılık", balıkçılılara ve balıkçılığa odaklı tematik bir kamu araştırmasıdır. Site içeriğinin ve siteye bağlı sayfalarla duyurulan anketlerin adres paylaşımı serbesttir. Ancak anketlerin kopyalanması ve değiştirilerek izin alınmaksızın kullanılması yasal değildir.
Her hakkı saklıdır ©2017 | www.anadoludabalikcilik.com
 
 
  Bu deneysel kamu araştırması,
SÜBAÇAD | Sürdürülebilir Balıkçılık ve
Çevre Araştırmaları Derneği tarafından desteklenmektedir.
Toplam ziyaret sayısı: CAPAR trafik